International Paper dumnie wspiera szpitale zakaźne w Polsce przekazując im niezbędny papier

May 1, 2020 8:00 AM ET
Press Release

Kwidzyn, Polska – 01.05.2020 /3BL Media/ International Paper, będąca globalnym liderem w produkcji odnawialnych i opartych na włóknach opakowań, celulozy i papieru, odpowiada na krytyczne potrzeby społeczności, w których żyją i pracują pracownicy firmy. Reagując na rosnące zapotrzebowanie szpitali zakaźnych i jednostek medycznych w Polsce podczas pandemii COVID-19 firma przekazała szpitalom niezbędny im papier.

Zakład produkcyjny w Kwidzynie przekazał ponad 4500 ryz papieru biurowego POL® dla szpitali na Pomorzu i w Małopolsce, gdzie prowadzi swoją działalność w Kwidzynie, Gdańsku i Krakowie. Firma przekazała także siarczanowy papier pakowy IPack, który pozwoli na higieniczne zapakowanie 48,000 posiłków dla pacjentów i personelu szpitali. 

„Będąc firmą zaangażowaną społecznie obecną od wielu lat w Polsce, International Paper jest dumna, że może okazać swoje wsparcie w tym trudnym czasie, poprzez przekazanie produktów, na których ludzie polegają każdego dnia”, powiedział Tomasz Brodecki, Prezes Zarządu zakładu w Kwidzynie. „Chcemy podziękować i wyrazić swoje uznanie wobec wszystkich osób, które pracują na pierwszej linii walcząc z COVID-19.”

Koniec

O International Paper

International Paper (NYSE: IP) jest globalnym liderem w produkcji opakowań, celulozy i papieru posiadającym zakłady produkcyjne na terenie Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Afryki Północnej i Rosji. Działalność International Paper obejmuje produkcję opakowań falistych, które chronią towary i umożliwiają handel międzynarodowy; celulozę do pieluszek, chusteczek oraz artykułów higieny osobistej, które promują zdrowie; a także papier, który  wspiera edukację i komunikację. Siedziba główna International Paper znajduje się w Memphis, Tennessee. Firma zatrudnia ponad 50 tys. pracowników i obsługuje ponad 25 tys. klientów w 150 krajach. W 2019 roku sprzedaż netto wyniosła 22 miliardy dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat International Paper, produktów oraz strategii zarządzania zasobami naturalnymi, znajduje się na stronie www.internationalpaper.com.

W Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Rosji (EMEA) International Paper koncentruje się na produkcji i działaniach marketingowych dotyczących papierów biurowych oraz opakowań papierowych. Spółka jest czołowym dostawcą wysokiej jakości papierów małoformatowych, tektury powlekanej i niepowlekanej oraz opakowań z tektury falistej do różnego rodzaju zastosowań. W 2019 r. International Paper w regionie EMEA osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 3,1 miliarda dolarów amerykańskich, a wielkość zatrudnienia wynosi około 10 tys. pracowników.

###

Media Contacts:
David.Higgins@ipaper.com
Claudia.Brand@ipaper.com